Het lukt het elftal van Marco v.d. Veen maar niet om uit de gevarenzone te komen. Op een zonnige zaterdagmiddag op het veld waar het zes jaar geleden het kampioenschap vierde , ging het nu troosteloos onderuit. Het was een duel waarbij voor beide elftallen het nodige op het spel stond. V & V ’68 was vorige week rode lantaarndrager geworden met zeventien punten en een achterstand van vijf punten op Rottevalle. Winst voor de gastheren en de wereld zou er heel anders uit zien. Hetzelfde gold voor Rottevalle want drie punten betekenden vrijwel zeker behoud van het vierde klasserschap.
Dat de belangen groot waren bleek wel uit het wedstrijdverloop. In de eerste helft kon het spel samengevat worden met lange halen gauw thuis. Er werd van beide zijden gegokt op een geluksmoment voor het doel. De harde wind en het droge hobbelige veld- zoals de laatste weken gebruikelijk- zorgden ervoor dat de aanvallers niet tot aansprekende daden kwamen. Zo kenden de keepers de eerste helft weinig problemen en was 0-0 de logische ruststand.
Na de thee had de thuisclub het windvoordeel en het leek of de spelers van V & V ’68 bereid waren er meer energie in te stoppen. Het elftal van Gerard Blaakmeer drong meer aan, maar het creëren van grote kansen bleef een probleem. Langs de lijn werd al geopperd dat een toevalstreffer de wedstrijd zou beslissen. Het moment was en kwartier voor tijd gekomen en daarmee sloeg voor Rottevalle de hoop op een goed resultaat de bodem in. De aanval van V & V ’68 over een aantal schijven belandde voor de voeten van Calvin Rooda die verwoestend uithaalde. Het was een wonderschoon schot dat onhoudbaar was voor doelman Marco de Boer. De achterstand gaf V& V ’68 vertrouwen en Rottevalle kon op geen enkele manier de thuisclub nog in verlegenheid brengen. Ondanks een handvol wissels en zoeken naar gaatjes in de Garijpster verdediging. Het spel voorin was machteloos en krachteloos. Wel werden er de nodige risico’s in de opbouw genomen, waardoor V & V ’68 er een aantal malen goed door heen kwam. De beste man aan Rottevalster zijde deze middag , doelman Marco de Boer verijdelde met prima ingrepen een grotere achterstand.
Zo werd de eindstand 1-0 voor de thuisclub en dat was op basis van de tweede helft meer dan verdiend. V & V ’68 verlaat hiermee de laatste plaats en heeft weer zicht op de veilige plaatsen. Voor Rottevalle is dit een dure nederlaag, zeker omdat deze zaterdagmiddag vier van de vijf onderste ploegen wonnen.
De komende twee weken ligt het competitievoetbal in de vierde klasse stil . Over drie weken op 3 mei wordt de competitie hervat met een thuiswedstrijd op eigen sportpark “It Hagehiem” Harkema Opeinde is dan de tegenstander. Aanvang 14.30.
Pieter Witteveen